Podróże gamingowe

Posted on Posted inZe świata

Samoloty czynią każdy zakątek planety obszarem na wyciągnięcie ręki. Dlatego możemy urządzać sobie niedrogo swoiste podróże gamingowe, zarówno aby wziąć udział w wydarzeniach wokół gier, jak i skorzystać z stacjonarnych instytucji jak muzea czy kluby dla graczy. Pół życia można spędzić na eksplorowaniu rozlicznych miejsc dedykowanych grom i esportom.

Turnieje

Nie trzeba wcale przekraczać granic kraju, żeby ułożyć sobie solidny kalendarz turniejów gamingowych. Poznań, Warszawa i Katowice zapraszają na najpotężniejsze imprezy, lecz na nich nie kończy się lista rodzimych wydarzeń. Dziesiątki miast i powiatów funduje własne turnieje. W kraju nie ma większego wydarzenia niż Intel Extreme Masters, jednak zagranicą odwiedzicie jeszcze kilkanaście wydarzeń podobnego kalibru. Polecamy podróże do światowych metropolii na turnieje Dreamhack albo ESL One. W USA działa kilka ogólnokrajowych lig, których rozgrywki finałowe są zdecydowanie warte obejrzenia. Poza samodzielnymi turniejami, możecie odwiedzić targi gamingowe, gdzie także organizowana jest walka o wartościowe puchary. Przy okazji zderzycie się ze stoiskami, na których konsole lub klawiatury dla graczy będą przekonywać do nowych technologii. Nie ma wydarzenia gamingowego, które nie zostałoby otoczone przez olbrzymią liczbę marek komputerowych.

Lokalizacje dla graczy

Podczas gdy w przypadku wydarzeń musicie dostosować się do ich daty, inna grupa atrakcji otwarta jest przez okrągły rok. Myślę o muzeach, bibliotekach cyfrowych i wystawach. Zdziwicie się, ile muzeów o grach przygotowano dla turystów. Będąc w Berlinie, Frisco lub Rzymie musicie znaleźć czas na wypad do podobnych instytucji. Uronicie łezkę, gdy spotkacie cyfrowych bohaterów sprzed dziesięciu lub dwudziestu lat, kiedy jeszcze byliście beztroscy i bardzo młodzi. Poza muzeami, istnieją stałe wystawy sprzętu komputerowego dla graczy. Jedna z nich dedykowana systemom PC utrzymywana jest przy życiu w Katowicach. Inna grupa lokalizacji dla graczy dostępna jest wyłącznie w ściśle wyznaczone weekendy. Raczej traficie na nie przypadkiem, gdyż informacje o datach anonsowane są tylko w regionach, gdzie miejsca takie się znajdują. Chyba, że macie w danym regionie przyjaciół lub krewnych, którzy wam doniosą o kolejnej okazji do wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *